Studia czy szkolenia?

Konferencje biznesowe i imprezy integracyjne dla firm

Studia czy szkolenia?

Postprzez rudzielec » N cze 24, 2018 15:42

Czy jak już się pracuje w danym zawodzie, który nie jest tym, który się studiowało, to warto zaczynać studia, czy może lepiej iść na parę kursów?
Bo skoro już ktoś pracuje parę lat w ten sposób, to pewnie ogólnie się orientuje. Nie wiem czy studia coś tu zmienią.
rudzielec
Ekspert Biznes
 
Posty: 310
Dołączył(a): So mar 01, 2014 09:17

Postprzez » N cze 24, 2018 15:42

 

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez pasiasta » N cze 24, 2018 17:58

Zależy jak się czuje ta osoba.
Na ile pewnie się porusza w tym zawodzie.
Jeśli niezbyt to lepiej będzie iść na studia.
Tutaj http://www.uczelnie.pl/ widziałam różne uczelnie w Warszawie, którymi warto się zainteresować.
Myślę, że to będzie dobry punkt wyjścia i pewne ułatwienie w podjęciu decyzji.
pasiasta
Ekspert Biznes
 
Posty: 326
Dołączył(a): So mar 01, 2014 09:15

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez MalkolmLo » Pt kwi 22, 2022 20:09

studia zawsze są bardziej sensowne
MalkolmLo
Mały biznesmen
 
Posty: 44
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2022 14:25

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez MariaAwaria13 » Cz maja 26, 2022 18:28

Ja jestem po studiach i uważam, że to była kompletna strata czasu. Jasne jeżeli interesuje Cię nauka i spędzenie trzech lat w bibliotece to studia są dobrym wyborem. Niestety większość kierunków ma jeden podstawowy problem- nie dają kompetencji twardych i nie przygotowują do pracy w zawodzie. Zanim znalazłam pracę poszłam na szkolenia kwalifikacyjne w TES Katowice https://tes.katowice.pl/#oferta i nie żałuję. Zdobyłam wiedzę, która przygotowała mnie do pracy w dziale HR i dała mi przewagę na rynku pracy. Wiedza przekazywana była w sposób bardzo jasny i przystępny, poszerzyłam swoje umiejętności liderskie, a co najlepsze byłam przygotowana na większość sytuacji z jakimi się mierzę na co dzień w pracy.
MariaAwaria13
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt maja 24, 2022 13:37

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez bernadetta » Wt mar 28, 2023 08:15

A co lepsze, podyplomowka czy magisterskie?
bernadetta
Nowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): Śr lut 15, 2023 14:40

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez KarolO » Wt mar 28, 2023 10:16

Moim zdaniem to zależy od tego, co Cię interesuje. Jeśli chcesz nabyć ściśle praktyczną wiedzę, celowałbym w to pierwsze. Ja żałuję, że wybrałem magisterkę, szczególnie patrząc po kumplach. Jeden zrobił np. studia podyplomowe BHP https://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/p ... dzanie-bhp i jak nieraz opowiadał, jak to wyglądało, to zazdrościłem. Magisterka to stricte naukowa ścieżka, pogłębienie wiedzy, jaką już zdobyłaś. O wiele ciekawiej spędzić ten czas na zdobywaniu nie tylko teoretycznych, ale i praktycznych umiejętności :)
KarolO
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt mar 28, 2023 10:08

Postprzez » Wt mar 28, 2023 10:16

 


Powrót do Konferencje i imprezy integracyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron

x